KalDer ve İAÜ bir ilke imza attı

Bize Ulaşın

0216 518 42 84

KalDer ve İAÜ bir ilke imza attı


Lisansüstü Eğitimde, Kalite Yönetimi ve Kalite Güvencesi

“Kalite Yönetimi ve Kalite Güvencesi Sistemleri Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programı” KalDer ile İAÜ arasındaki iş birliği anlaşmasıyla yeni eğitim döneminde öğrenci kabulüne başladı.
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) arasındaki iş birliği kapsamında Tezli/Tezsiz “Kalite Yönetimi ve Kalite Güvence Sistemleri Yüksek Lisans Programı” yeni dönemde öğrenci kabulüne başladı. İAÜ Halit Aydın Yerleşkesinde 25 Temmuz tarihinde gerçekleşen iş birliği protokolü imza seremonisi İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli ve KalDer Başkanı Görgün Özdemir tarafından imzalandı. ‘Kalite Yönetimi ve Kalite Güvence Sistemleri Yüksek Lisans Programı’ ülkemiz üniversite eğitiminde ilk olma özelliğini taşıyor. 
‘İş Yaşamının Dinamiklerine Uygun Üniversite Eğitimi İçin Kalite’ 
KalDer Başkanı Görgün Özdemir, “Aydın Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşecek yüksek lisans programı ile kalite konusunda tüm sektörlere yönelik tecrübemizle, yenilikçi ve geleceğin çağdaş yöneticilerini çalışma hayatına kazandırmayı hedefliyoruz. Program; küresel rekabeti kavrayan, günümüz iş dinamiklerini yetkinlik ve çoklu disiplin ile ilişkilendirmeyi bilen yönetici adaylarını yetiştirmek üzere tasarlanarak, planlandı” dedi. 
 ‘Giderek Artan Uzman İhtiyacını Karşılayacak’ 
Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, “Türkiye’de ‘kalite’ konusunda farkındalık arttı. KalDer ile imzaladığımız işbirliği anlaşmasıyla ‘Kalite Yönetimi ve Kalite Güvence Sistemleri Yüksek Lisans Programı’ bu konuda giderek artan uzman ihtiyacını gidermeye yönelik önemli bir adım oldu. İnanıyorum ki buradan mezun olacak öğrenciler Türkiye’de mükemmelin standartlaşması için çalışacaklar” ifadelerini kullandı. 
Program, tercih edilecek derslere göre öncelikle “Sürdürülebilir Kalite Odaklı” olmakla beraber, “Kalite Odaklı İşletme Yönetimi” veya “Kalite Odaklı İnsan Kaynakları Yönetimi” alanlarını da içermektedir.  Aynı zamanda KalDer tarafından “Kalite Uzmanlık Sertifikası” ve İAÜ Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KURSAM) tarafından katılımcıların tercih edeceği derslere göre “Kalite Odaklı Organizasyon Yönetimi” veya “Kalite Odaklı İnsan Yönetimi” sertifikası verilecektir.
Türkiye Kalite Derneği KalDer, halen Boğaziçi, Sabancı Üniversitesi, Orta Doğu Teknik,  İstanbul Bilgi, Bahçeşehir, Anadolu, Erciyes, Uludağ ve Abdullah Gül Üniversitesi ve son olarak İstanbul Aydın Üniversitesi olmak üzere toplam 10 üniversite ile işbirliği halindedir. 

Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin Tıklayınız

Habere ait diğer görseller


Birlikte Çalışıyoruz

İŞ BİRLİKLERİMİZ


  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ