Bize Ulaşın

0216 518 42 84

Türkiye’nin en büyük şirketi Tüpraş, İyi Niyet Bildirgesi’ni İmzaladı


Tüpraş, EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi”ni imzalayarak, yenilenecek 2020 EFQM Modeli ile değerlendirilecek öncü Şirket olarak mükemmelliğin tüm kavramlarını benimseme ve yaşama geçirme konusunda kararlı olduğunu bir kez daha gösterdi.
Operasyonlarında iyileştirme, uyum, yeni yatırım projeleri, modernizasyon ve kapasite artırım çalışmalarıyla hedeflerini gerçekleştiren Tüpraş, EFQM Mükemmellik Modeli ‘Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzalayarak, sürekli iyileştirme anlayışını bir adım öteye taşıdı. Genel Müdür İbrahim Yelmenoğlu’nun ev sahipliğinde Kocaeli’nde bulunan Tüpraş Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törenine; KalDer Başkanı Görgün Özdemir, KalDer Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayraktar, Sayman Üye Barış Arat, Tüpraş ve KalDer ekipleri katıldı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, “Türkiye’nin lider sanayii şirketi olarak KalDer ile iş birliğimiz kapsamında bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yıl sonunda yenilenerek ve güncellenerek hayata geçecek EFQM’in yeni Modeli’ni öncü uygulayan şirket olarak bugünden çalışmalara başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz çalışmalarda, kurum kültürü ve iş yapış tarzımızda mükemmelliği ilke edinmeye devam ederek, yeni modelin kavramlarına odaklanacağız. İmzaladığımız bu bildirgeyle mükemmellik konusundaki anlayışımızı bir adım daha öteye taşıyoruz. Bu yeni modelde, zaten iş kültürümüzün DNA’sında yer alan; vizyonerlik, yaratıcılık, inovasyon, çevik yönetim, müşteriler için değer katma ve daha iyi bir gelecek için sorumluluk alma anlayışı gibi kavramlar bulunuyor. “Mükemmelliğe Yolculuk” olarak adlandırdığımız bu süreç, Tüpraş’ın evrensel yönetim anlayışına sahip, dünya çapında örnek şirketler arasındaki konumunu güçlendirecektir” dedi.
Tüpraş’ı kalite ve mükemmellik alanlarındaki çabalarından dolayı kutlayan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Görgün Özdemir ise; “KalDer olarak amacımız Mükemmellik Kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek ülkemizin rekabet gücünü ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda uzun yıllardan beri şirketlere yeni rota ve sistemler getirerek, elde ettikleri başarıların sürdürülebilir olmasını hedefliyoruz. Artık başarılı olmanın marifet olarak görüldüğü dönemleri geride bıraktık. Günümüzün başarı anlayışı onu ne kadar sürdürebildiğimizle doğru orantılıdır. Bu nedenle yapılacak tek şey, mükemmelliği aramaya ve onu sürdürülebilir kılmaya devam etmektir. Yenilenecek olan EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulamak üzere yola çıkan Ülkemizin Öncü Sanayi Şirketi Tüpraş ile Ulusal Kalite Hareketi Bildirgesini imzalamış olmaktan gururluyuz” dedi.

 

Habere ait diğer görseller


Birlikte Çalışıyoruz

İŞ BİRLİKLERİMİZ


  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ