Ali Y. Koç 28. Kalite Kongresi’nde!

Bize Ulaşın

0216 518 42 84

Ali Y. Koç 28. Kalite Kongresi’nde!


Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç “Daha iyi, daha müreffeh, daha rekabetçi, daha istikrarlı, lider, daha mutlu, kısacası potansiyelini aşan bir Türkiye için hepimizin sorumlulukları var. Bu yolculukta, toplumun tüm kesimleri ve elbette bizler iş dünyası, odağına insanı koyan çözümlerin arayışında üzerimize düşenleri yerine getirmeliyiz. Zira demokrasinin özünde insan var. O zaman çözüm de insandır. Çözüm biziz. Hepimiz” diye konuştu. 

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç: “Potansiyelini aşan bir Türkiye için sorumluluklarımız var”
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, KalDer 28. Kalite Kongresi’nin açılışında yaptığı konuşmada kongre teması olan Çözüm Özünde’ye atıfta bulunurken, “Çözümler arıyoruz; zira bugün hayat kalitemizi etkileyen, yarın tehdit edebilecek, sorgulamamız gereken önemli sorunlarımız var. Sorunlarımız diyorum, çünkü dünya artık yalnız başına kalmak için fazla küçük. Başkalarının sandığımız meseleler gelip bizi etkiliyor” diyerek sözlerine başladı. İnsanlığın hiç alışık olmadığımız bir süratte önemli bir dönüşümün içerisinde olduğunu vurgulayan Ali Koç, en kıymetli varlığın bilgi olduğu dijital bir ekonomi inşa edildiğine dikkat çekti. 

Küresel ölçekte demokrasinin geleceğini tehdit eden önemli sosyal sorunlar olduğuna da dikkat çeken Ali Y. Koç, “Demokrasi kurum ve kurallarıyla yerleşmeden, hukukun üstünlüğü esas alınmadan sürdürülebilir büyümenin ve refahın sağlanması da çok zor. Üstelik sağlıklı işleyen bir demokrasinin varlığı yakın gelecekte büyük yatırımlar açısından belki de en önemli karar unsuru haline gelecek. Düzenleme çerçevesinin rasyonel temeller üzerine bina edildiği, karar mekanizmaları şeffaf olan, hesap verebilirliğin ilke kabul edildiği, hak aramanın kurumsal sigortaları bulunan ülkeler uluslararası sermayenin yatırımlarında ön plana çıkıyor. Farklı bakış açılarının tolere ve hatta teşvik edildiği demokratik toplumların eğitim sistemleri de sorgulayan, itiraz edebilen ama uzlaşı da arayan, değişimle barışık, lider özellikli genç nesiller yetiştirebiliyorlar. Yarının bilinmezliklerine yol alırken, iddia ve vizyon sahibi tüm ülkeler ve şirketler böylesi gençlerin rehberliğine ihtiyaç duyacaktır. Yani iyi işleyen bir demokrasi, bir ülkenin insan sermayesi açısından da olmazsa olmazıdır” dedi. Ali Y. Koç şöyle devam etti: “Daha iyi, daha müreffeh, daha rekabetçi, daha istikrarlı, lider, daha mutlu, kısacası potansiyelini aşan bir Türkiye için hepimizin sorumlulukları var. Bu yolculukta, toplumun tüm kesimleri ve elbette bizler iş dünyası, odağına insanı koyan çözümlerin arayışında üzerimize düşenleri yerine getirmeliyiz. Zira demokrasinin özünde insan var. O zaman çözüm de insandır. Çözüm biziz. Hepimiz.”

Birlikte Çalışıyoruz

İŞ BİRLİKLERİMİZ


  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ