Faaliyetler


KalDer Kayseri Temsilciliği, KalDer misyonuna bağlı olarak Kayseri ve civar illerde Toplam Kalite Yönetimi bilincinin artırılması ve mükemmellik kültürünün geliştirilmesi amacıyla 1 Ocak 2014 tarihinde faaliyete geçti. 23 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen sempozyum ile resmi açılışı yapılmış oldu. Kayseri Temsilciliği TKY bilincini yayma misyonunu düzenlediği kurum içi ve genel katılıma açık eğitimler, teknik geziler, seminer-sempozyumlar, fabrika teknik gezileri, öğrenci eğitimleri ve farklı gruplara odaklanmış eğitimlerle sürdürmektedir.


Bu bağlamda KalDer Kayseri Temsilciliği, İstişare Kurlu adını verdiği Kayseri’nin önde gelen kurumlarının üst yöneticilerinden oluşan gönüllü kurul ile faaliyetlerine destek almaktadır. Kurul 2014 yılından 2017 yılı ilk yarısına kadar düzenli aralıklarla 32 kez toplanmıştır. Temsilciliğin açılışından 2017 ilk yarısına kadar mevcut üyelere ve potansiyel üyelere toplam 478 kez ziyaret gerçekleştirilmiştir. Kurum içi eğitimleri de içeren 132 gün rehberlik hizmeti, 25 gün genel katılıma açık eğitim düzenlenmiştir. 16 farklı kuruma teknik geziler düzenlenmiş, 12 farklı etkinliğe ziyaretçi ya da konuşmacı olarak dahil olunmuştur. Kayseri Temsilciliği, 120’ye yakın aktif GençKal (Genç KalDer’liler) üyesine destek verdiği gibi düzenlediği seminer-sempozyumlarda onların katkılarını almaktadır. Temsilcilik, faaliyetlerini basınla da paylaşmakta olup faaliyetleri, açılışından 2017 yılı ilk yarısına kadar onlarca web sitesinde haber olarak yer aldığı gibi 20’ye yakın farklı gazetede 516 kez haber olarak yer almıştır. Kayseri’nin TV kanallarında 2 kez canlı yayın konuğu olmuştur.


KalDer Kayseri Temsilciliği’nin en önemli etkinliklerinden biri ise “Erciyes Mükemmellik Zirvesi” adlı sempozyumdur. İlki 2015 yılında düzenlenmiş olup 2017 yılında 3.sü düzenlenen Erciyes Mükemmellik Zirvesi her yıl gündemi yakalayan ana temaları ile ülkemiz iş dünyasının seçkin yöneticilerini konuşmacı olarak ağırlamakta, onları Kayseri sanayisi, iş dünyası, akademisyenleri ve öğrencileri ile buluşturmaktadır. EMZ’ler %55 iş dünyasından, %45’i KalDer Kayseri GençKal üyesi üniversite öğrencilerinden oluşan her seferinde ortalama 600 kişilik bir katılımcı kitlesini ağırlamıştır.

Birlikte Çalışıyoruz

İŞ BİRLİKLERİMİZ


  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ